Blog > Komentarze do wpisu
Malowanie

Dzisiaj będzie więcej opowiadania niż pokazywania. Jak już wspominałam maluję przedpokój. Na ścianach jest kilkunastoletnia boazeria, która już mi się dawno znudziła i opatrzyła. Od kilku  lat planuję ją zerwać, zrobić generalny remont przedpokoju, nadać mu zupełnie nowy wygląd. Ale mój pociąg do remontów sprawia, że każdego roku odkładam to na "trochę później". Tak było i w tym roku.

Haftując Charlottę zastanawiałam się gdzie będzie jej miejsce (a także jej eleganckich koleżanek, które mają powstać). Wpadłam na pomysł, że dobrze byłyby wyeksponowane na ścianie w przedpokoju, znajdującej się naprzeciw drzwi do pokoju, a zarazem kanapy tam stojącej. Siedziałabym sobie wtedy na kanapie i podziwiałabym moje elegantki:) Trzeba więc było tę ścianę odpowiednio przygotować na przyjęcie takich wytwornych dam. Pomalowałam więc tą ścianę... potem następną (też może się przydać na inne hafty:)) Na razie powiesiłam tu warszawskie Stare Miasto:

Image Hosting by PictureTrail.com

Drewniana została tylko jedna ściana, na której znaldują się szafy i pawlacze, których drzwiczki będą pomalowane i "zdecupowane" i lustro, które tak oto wygląda po renowacji:

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Muszę przyznać, że przedpokój już nabrał całkiem nowego wyglądu, a przecież będzie jeszcze kilka zmian. Zrobię nowe fotki, jak już wszystko będzie gotowe:)

poniedziałek, 09 czerwca 2008, eda-1

Polecane wpisy

  • Zimowa skrzyneczka

    Zrobiłam następną skrzyneczkę na skarby, pamiątki. Posunęłam się kroczek do przodu w zgłębianiu tajników decu - spróbowałam cieniowania. Oto efekt (brakuje tylk

  • Pudełeczko na skarby

    Ostatnio głównie szyję i xxx, ale znalazłam chwilę również na decu. To moje decu jest na etapie raczkowania, więc warto byłoby trochę poćwiczyć, popróbować różn

  • Coś innego:)

    Butelka nie jest jeszcze skończona, ale już ją pokażę, żeby nie było, że u mnie tylko poduszki i poduszki:))))

Komentarze
elzbieta-0
2008/06/09 20:57:21
Lustro po renowacji wygląda super.Pozdrawiam serdecznie
-
2008/06/10 10:20:31
No nie mogę wyjśc z podziwu moja miła koleżanko.......jesteś niesamowita w tym co robisz i jak robisz.Poprostu fantastico!!!
-
2008/06/10 11:15:03
super bardzo mi się podoba pozdrawiam
-
edysia79
2008/06/10 17:08:55
Jestem zachwycona lustrem. Ja też takie chcę, ale nie umiem :(
Elegantki będą się wspaniale prezentować w takim romantyczno-kwiatowym towarzystwie ;)
-
2008/06/11 10:47:11
Edytko, ależ pięknie wygląda to lustro, jestem zachwycona... brawo, za cały ogrom pracy jaki wykonałaś
-
2008/06/12 08:49:18
Iście pałacową oprawę przygotowałaś dla swoich elegantek. Pozdrawiam
-
2012/12/30 20:25:27
Piękny remont. Zainteresowała mnie bardzo technika pomalowania boazerii . Szukam farby , która nie kazałaby mi szlifować tej powierzchni . Podobno są są takie farby ,którym lakier na powierzchniach drewnianych nie przeszkadza . Będę bardzo wdzięczny za przepis na taką super boazerię . Pozdrawiam