poniedziałek, 31 marca 2008
Charlotte 1

Wiem, że nie łapie się trzech srok za ogon, ale musiałam, po prosty musiałam zacząć jeszcze jeden nowy haft. Ta przemożna potrzeba zrodziła się pod wpływem lektury „Faworyt królów Francji”. Wybrałam jedną z eleganckich dam Johna Claytona – Charlotte. Schemat miałam wydrukowany już od dawna, ponieważ jest to jeden z tych haftów, który czekał na swoją kolej. I właśnie, niespodziewanie nadszedł jego czas.

Na razie nie można jeszcze zachwycać się nieprzeciętną urodą Charlotty, ale można już podziwiać jej delikatną, elegancką i piękną kreację.

 

Image Hosting by PictureTrail.com
czwartek, 27 marca 2008
Zakupy...

...ale tym razem nie robótkowe:))

Chyba o tym jeszcze nie pisałam, ale uwielbiam czytać. Jest to moja druga pasja obok robótek ręcznych. A wlaściwie pierwsza, bo pojawiła się wcześniej, już we wczesnym dzieciństwie. Moje dzieci też są nią "zarażone", pewnie wyssały ją z mlekiem matki:)) Mój synek chyba by nie zasnął bez wieczornego czytania, a i w ciągu dnia kilkakrotnie sięgamy po książeczki. Przypomniała mi się właśnie taka zabawna scenka, która miała miejsce nie tak dawno. Kajtuś uwielbia wiersze i bajki Jana Brzechwy. Brzechwa ogólnie kojarzy mu się za wszystkim co w twórczości dla dzieci najlepsze. Któregoś dnia przed snem czytałam mu "Chatkę Puchatka" A.A. Milne`a. Synek słuchał z wielkim zaciekawieniem, a na końcu stwierdził: - To musiał napisać Jan Brzechwa!:))) Czytając synkowi najchętniej siegam do klasyki literatury dziecięcej oraz książek które sama czytałam w dzieciństwie, a potem Diance. Jednak wielu z tych książek nie można obecnie kupić w księgarniach, dlatego często przeszukuję internetowe antykwariaty. Oto ostatnie zakupy:

Image Hosting by PictureTrail.com

Nie zapomniałam też o sobie:) Niedawno u Moteczka przeczytałam o książce J. Dackiewicz pt. "Faworyty władców Francji". Od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. No i znalazłam ją w jednym z antykwariatów. Książka jest rzeczywiście bardzo ciekawa, wciągająca, poświęcam jej każdą wolną chwilę (pewnie ucierpią na tym hafty:))

Image Hosting by PictureTrail.com
środa, 26 marca 2008
Kwiat magnolii 0

Tak jak napisała na swoim blogu Renula, zaczynamy we dwie wspólną (ale każda dla siebie:) pracę nad nowym haftem. Będzie to kwiat magnolii. Mamy nadzieję, że takie haftowanie będzie ciekawym doświadczeniem, a praca pójdzie szybko i sprawnie dzięki wspólnemu wsparciu i większej motywacji:) Mój start nie jest tak efektowny jak Renatki, bo jeszcze nie zaczęłam haftować. Ale już wszystko przygotowałam i zaraz łapię za igłę. Image Hosting by PictureTrail.com

Magnolie będę haftowała na kanwie 16 ct, mulinami DMC i Ariadna (na zdjeciu tylko część kolorów).

Pierwsze efekty pracy pokażę za tydzień.

No i mam nadzieję, że w międzyczasie znajdą się jeszcze inne chętne osoby do tego "wspólnego" haftowania:)))

wtorek, 25 marca 2008
Letnie kwiaty 3

Za oknem zima, a u mnie kwitną kwiaty:) Jako pierwsze w letnim bukiecie rozwinęły się nagietki i maki.

Image Hosting by PictureTrail.com
środa, 19 marca 2008
Wesołych Świąt

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy

życzę Wam:

Pisanych jajeczek, wierzbowych bazieczek,

Kiełbasy święconej, dużo chrzanu do niej,

Baby pocukrzonej, kukiełki plecionej,

Zmartwychwstania w duszy i wiosny po uszy!

Image Hosting by PictureTrail.com

wtorek, 18 marca 2008
Letnie kwiaty 2

Wszystkie kwiaty mają już łodyżki zanurzone w wodzie. Teraz już tylko patrzeć jak zaczną wypuszczać pączki i rozchylać płatki, tym bardziej, że w końcu zaświeciło słoneczko:)

Image Hosting by PictureTrail.com
poniedziałek, 17 marca 2008
Niespodzianka:)

W piątek, w skrzynce na listy czekała na mnie bardzo miła niespodzianka. Dostałam piękną kartkę wielkanocną od pewnej blogowej koleżanki:))) Karteczka jest prześliczna, a w niej bardzo miłe życzenia. Dziękuję:))))

Image Hosting by PictureTrail.com

Przy okazji pochwalę się anemonami, które dostałam od teściowej:)

Image Hosting by PictureTrail.com
piątek, 14 marca 2008
Kotek nr 3

Na moim blogu zagościła nowa kategoria "Hafty Dianki", w której będę pokazywała to co wykrzyżykowała moja córka:)) Właśnie został skończony nowy hafcik - trzeci kotek.

Image Hosting by PictureTrail.com

Dianka ma w planach jeszcze trzy kolejne kotki z tej serii. Ale na razie porzuciła koci temat na rzecz kwadracika kołderkowego:)

środa, 12 marca 2008
Wiosenny magnesik

Dla podkreślenia wiosennego nastroju:) powiesiłam na lodówce nowy magnesik.

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com
wtorek, 11 marca 2008
Kartki wielkanocne

W okresie przedświątecznym nie ma, niestety zbyt dużo czasu na robótki, dlatego nie mogę się pochwalić znacznymi postępami w pracy nad kwiatami letnimi:( Przybyło parę krzyżyków, ale ogólnie nie ma co pokazywać. Zrobiłam za to dwie wielkanocne karteczki:)

Image Hosting by PictureTrail.com
 
1 , 2