środa, 29 kwietnia 2009
!!!

Jutro ostatni dzień zgłaszanie się do "Podwójnej zabawy". Przed przystąpieniem do losowanie chcę jeszcze poruszyć kilka spraw związanych z wymianą na które zwróciłyście mi uwagę.

1. Wymieniamy się IGIELNIKAMI, a nie paczkami w skład, których wchodzi igielnik. Do igielnika można dodać (choć nie jest to konieczne) karnecik lub pocztówkę z kilkoma słowami i nickiem wykonawczyni, to taki miły gest, fajnie jest wiedzieć od kogo dostało się prezent, a na podstawie adresu czasami trudno skojarzyć.

2. Bardzo proszę o poważne potraktowanie swojego zobowiązania do wykonania prezentu (igielnika) dla wylosowanego partnera w zabawie! Niestety, wiem, że w niektórych wymianach zdarzały się przypadki, że nie wszyscy wywiązywali się z tego (i nie była to wina poczty). Mam nadzieję, że tym razem wszyscy będziemy mogli cieszyć sie swoimi igielnikami na początku czerwca. Jeżeli ktoś nie dostanie prezentu do połowy czerwca, proszę mnie o tym powiadomić.

3. W wymianie biorą udział osoby mieszkające poza granicami Polski. Mnie to bardzo cieszy, zrobiła nam się taka międzynarodowa zabawa:))) Jeżeli dla kogoś będzie jekimś problemem wysłanie przesyłki za granicę, to proszę do końca jutrzejszego dnia mnie o tym powiadomić  ( w razie wylosowania osoby mieszkającej za granica powtórzę losowanie)

Jeżeli nasuną sę Wam jeszcze jakieś uwagi, to proszę do mnie pisać. Wszystko jest do dogadanie i załatwienia, ważne, żeby ustalić to odpowiednio wcześnie.

Jest to pierwsza tego typu zabawa organizowana przeze mnie, więc w przypadku jakichkolwiek niedociągnięć wynikających z braku mojego doświadczenia w tej kwestii, bardzo proszę o wyrozumiałość.

 

wtorek, 28 kwietnia 2009
Blogowe różności:)

Kolejne osoby przyznały mi "przyjacielskie wyróżnienia":)

Image Hosting by PictureTrail.com

Serdecznie za nie dziękuję, a sama dalej rozdaję:) Wyróżnienie ode mnie wędruje do:

Barbary

Aneladgam

Słonecznika61

Doty72

Jusine-Mala

Uli

Neruli

Loreny

Image Hosting by PictureTrail.com

Dostałam też od Moteczka inne wspaniałe wyróżnienie:) Pięknie Ci Marysiu dziękuję:)

Image Hosting by PictureTrail.com

To znów okazja, aby wyróżnić te blogi, które są dla mnie szczególnie inspirujące, choć podkreślam to juz kolejny raz, wszystkie blogi będące w moich zakładkach z przyjemnościa odwiedzam, czerpię inspiracje i zachwycam się pomysłami i pracami! Wyróżnienie przyznaję:

Moteczkowi

Splocikowi

Jaśmince

Atanet

Svei1

Maknecie

Mai71

Monicji

Agnieszce

Image Hosting by PictureTrail.com

 Ustawiłam się też w kolejce po "łakome kąski" w:

"Małym dworku", prezenty piękne, ale warto tez zatrzymać się w tym pełnym uroku i pieknych prac miejscu:)

"Moje małe decoupage"

Image Hosting by PictureTrail.com

"Ula i Haft"

Image Hosting by PictureTrail.com

"Robótki-robóteczki"

poniedziałek, 27 kwietnia 2009
Ważne!

Na początku muszę wyrazić swoją ogromną radość, że tak licznie zgłaszacie się do zabawy:))) To super, bo wiadomo, im więcej osób tym fajniejsza zabawa!

W ramach podziękowania dla wszystkich Pań i Pana - szafirek z mojego balkonu (wszak ja na Szafirowej mieszkam:)

Image Hosting by PictureTrail.com

A teraz prośba do:

Ulli z "Moje haftowanie"

Rossaewci z "Blog Eweliny"

Ka-milli z "Tajemnice naszej szafy"

Jeniulki z "Jeniulkowo"

o przysłanie swoich domowych adresów na:

eda-1@o2.pl

 

Scrapek nr 3 i 4

Zrobiłam kolejne dwa scrapki ze zdjęciami moich dzieci. Pierwszy jeszcze z cyklu: "coś z niczego";) Drugi z pierwszych zakupionych do scrapowania "przydasiów":) Materiału w postaci zdjęć mam mnóstwo (szczególnie zdjęć dzieci). Uwielbiam zatrzymywać różne chwile, tym bardziej, ze dzieci tak szybko rosną i zmieniają się. Przez ostatnie dwa lata już nawet nie robiłam odbitek, zdjęcia są tylko na dysku. Ilość fotek w różnych albumach, pudełkach, kopertach jest tak duża, że już nie ma gdzie upychać następnych. I dlatego tak spodobało mi sie scrapowanie - mogę fajnie oprawić te zgromadzone fotki, dodać coś, co jeszcze bardziej podkreśli nastrój, odda tamtą chwilę. A przy tym chodzi o to, żeby podobało sie mnie i mojej rodzince, a nie żeby stworzyć dzieło. No i żeby fajnie się bawić, a to naprawdę świetna zabawa:))))

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com
piątek, 24 kwietnia 2009
Uczestnicy zabawy:)

Jest mi bardzo miło, że zabawa przypadła Wam do gustu:) Już wiele osób zgłosiło chęć do zabawy, mam nadzieję, że jeszcze kolejne dołączą:) Widzę też, że macie podobne zdanie do mojego, że igielników nigdy za wiele, a takie zrobione specjalnie dla nas, przez inną osobę są szczególnie cenne:)

Tutaj umieszczę listę osób biorących udział w zabawie (będę ją uzupełniać, jeśli zajdzie taka potrzeba:)

1. Kinia

2. Bebezet

3. Lorena

4. Sabinka

5. Elishafciarka

6. Renula

7. Moteczek

8.Gajeczka

9. Makneta

10. Ewcia

11. Fiolqak

12. Anek73

13.Słonecznik

14. Magdakoryzma

15. Małgorzata-p17

16. To-co-lubię

17. Gazynia

18. Agnieszka

19. Alexls

20. Ula

21. Grazka

22. Aneladgam

23. Iskra

24. Xgalaktyka

25. Oura512

26. Blasiuk

27. Ulla

28. Magda

29. Rossaewcia

30. Lucyna

31. Ka-milla

32. Jeniulka

33. Giepe

34. Sigga

35. Ewcia116

36. Przemek

37. Dota72

38. Wredula

39. Mart_made

40. Zahaftowana

41. Tylko słowa

42. diwina69

43. Mamuśka 73

44. Elziutka

45. Jaśmin62

46. Ja- Eda

czwartek, 23 kwietnia 2009
Uwaga, uwaga!!! Podwójna zabawa!

Niedawno pierwszy raz brałam udział w wymianie (wymiana wiosennych zakładek zorganizowana przez Maknetę). Bardzo mi się ta zabawa spodobała, do tej pory nie mogę się nazachwycać zakładkami, które dostałam:) Chętnie więc powtórzę to doświadczenie. Wprawdzie zapisałam się na kolejną wymiankę u Maknety, tym razem scrapkową, ale myślę, że to nie przeszkadza w zorganizowaniu jeszcze jednej wymiany u siebie na blogu i to właśnie czynię:)

Tematem wymiany jest:

IGIELNIK

Forma i technika dowolna, może to być poduszeczka, książeczka, biscornu lub wszystko inne co Wam przyjdzie do głowy:)

A oto zasady wymiany:

1. Osoby, które chcą wziąć udział w zabawie proszę o pozostawienie komentarza pod tą notką i przysłanie mi swojego adresu domowego na mój adres e-mailowy:

eda-1@o2.pl

 

3. Do zabawy można zgłaszać się do końca kwietnia czyli do czwartku 30.04, godz. 24.00

4. Losowanie przeprowadzę w piątek 1.05. Każdej osobie prześlę e-mailem dane zabawowej partnerki dla której ma wykonać igielnik.

5. Czas wykonywania igielników to miesiąc (cały maj). Na początku czerwca wysyłamy igielnik (najlepiej priorytetem) do swojej partnerki.

6. Każda osoba, która otrzyma igielnik chwali się tym na swoim blogu. Wykonane przez siebie prace pokazujemy dopiero wtedy, kiedy mamy pewność, że igielnik dotarł do adresatki (żeby była niespodzianka)

 A oto łyk inspiracji (zdjęcia znalezione w sieci):

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

A teraz druga część zabawy (wszak nazwałam ją „Podwójną zabawą”)

Spośród wszystkich osób, które zgłoszą się do zabawy wylosuję jedną, która otrzyma ode mnie własnoręcznie wykonany upominek. A jest nim ta oto torba -uszyta z dość grubej tkaniny w prążki, trochę przypominającej sztruks, tylko bardziej gładkiej w dotyku. Z przodu aplikacja – kwiatuszek. Z boków kieszoneczki. Wewnątrz bawełniana podszewka również z kieszonką. Torba zapinana jest na klapkę z magnesem. Do kompletu etui na telefon komórkowy. Wszystko jeszcze cieplutkie, wczoraj wieczorem wyszło spod igły:) Dorzucam też broszurkę z kwiatowymi wzorami DMC.

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Losowanie przeprowadzę w poniedziałek 4.05.

 Zapraszam do zabawy!!!
wtorek, 21 kwietnia 2009
Samplery i wyróżnienie:)

Zacznę od zapowiedzianych wczoraj samplerów. Dokupiłam mulinki do hiacyntowego samplera, ale i tak okazało się, że o jednej zapomniałam - na łodyżki hiacyntów. Nie jest mi ona w tej chwili koniecznie potrzebna, więc dokupię ją przy okazji. A hiacyntowy wygląda obecnie tak:

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Nad węgierskim też troszkę popracowałam, ale w międzyczasie skończyła mi się czerwona mulina (DMC 321), więc drzewko wygląda jak zaatakowane przez szkodniki:

Image Hosting by PictureTrail.com

Na chwilkę jeszcze wrócę do różanego samplera, żeby odpowiedzieć na dwa pytania:

Makneto - sampler ma 213 x 307 krzyżyków, jego wielkość na kanwie 16' (ja na takiej haftuję) to 34 x 49 cm, a na 14' - 39 x 56 cm. Tkaniny do haftowania trzeba oczywiście odpowiednio więcej.

5.monika - wyszywam cieniowaną muliną DMC nr 115 (moja ulubiona:)

A teraz o cudownej niespodziance, jaka mnie spotkała:) Zostałam wyróżniona przez: Kasię, Monikę, Marysię i Tamarę:) Ma to dla mnie szczególne znaczenie, bardzo Wam dziękuję:)))

Image Hosting by PictureTrail.com
No to teraz ja muszę kontunuować zabawę i przedstawić swoje wyróżnienia. Najchętniej przyznałabym je wszystkim dziewczynom, których blogi mam w zakładkach. No, ale jak mus, to mus!
Oto moje typy (kolejność przypadkowa):
Giepe
Katarzynka
Fiolkaq
Moniczka
Chciałoby sie dopisać, conajmniej jeszcze drugie tyle...
Na koniec tego i tak długiego wpisu dodam jeszcze małą zajawkę, zwiazaną z czwartkową zabawą, do której zachęcam:

Image Hosting by PictureTrail.com

Jeszcze tylko wspomnę, że Rachel rozdaje urodzinowe cukiereczki:)

Image Hosting by PictureTrail.com
poniedziałek, 20 kwietnia 2009
Projekty na cały rok: Marzec

Całkiem zapomniałam zaprezentować kolejny odcinek projektów rocznych. Przed świętami celowo tego nie robiłam, żeby nie wciskać między kurczaczki, zajączki i pisanki haftów na Boże Narodzenie, a potem wyleciało mi to z głowy. Przypomniałam sobie dopiero w ten weekend, kiedy siadłam do różanego samplera, aby zacząć kwietniowy fragment.

No wiec teraz nadrabiam zaległości:

Image Hosting by PictureTrail.com

Image Hosting by PictureTrail.com

Postępy w różanym samplerze pokazuję także na blogu Wspólne haftowanie, powstaje tam wiele pięknych prac!

Jutro pokażę postępy w dwóch pozostałych samplerach, dostawiłam w nich parę krzyzyków:)

A w czwartek zapraszam serdecznie do PODWÓJNEJ ZABAWY!!!!! Mam nadzieje, że zdążę wszystko przygotować...

sobota, 18 kwietnia 2009
Scrapek nr 2

Zrobiłam następny scrapek, tym razem z synkiem w roli głównej:)

Image Hosting by PictureTrail.com

obok zdjęcia umieściłam fragment wiersza L. J. Kerna pt. "Rower z Rowerowa"

Image Hosting by PictureTrail.com

Dalej posiłkuję się tylko tym co znalazłam w domu (wykorzystałam też motylka od Katarzynki:). Planuję kupić trochę różnych scrapowych zabawek, ale jako osoba zielona w temacie, nie wiem na co w pierwszej kolejności sie zdecydować:( Oferta sklepów jest tak różnorodna, że chciałoby sie to wszystko mieć od razu, a że jest to raczej niemożliwe, to zachowuję się tak jak ten osiołek, co mu w jednym żłobie dano owies, a w drugim siano:)

Ustawiłam się też w kolejce po cukiereczki u Yadis:)

Image Hosting by PictureTrail.com
czwartek, 16 kwietnia 2009
Wielkanocne koszyczki

Oto zdjęcie moich wielkanocnych koszyczków, choć nie wszystkich:) Co roku przygotowuję dwa koszyczki ze święconką, które moje dzieci niosą do kościoła (każde swój koszyczek). Ten  na zdjęciu, to koszyczek Kajtusia, przykryty serweteczką wykonaną haftem Richelieu (zrobioną przeze mnie wiele lat temu:) Koszyczek przyozdobiony był dodatkowo bukszpanem. Drugi, szmaciany koszyczek z zajączkami, uszyłam 2 lata temu, mam do niego duży sentyment, bo jest to pierwsza rzecz nie będąca poduszka ani kołderką, którą uszyłam:)

Image Hosting by PictureTrail.com

Nie zrobiłam zdjęcia zawartości koszyczka ze święconką, ale znalazły się tam tradycyjnie:

Jajka - symbol nowego, odradzajacego się życia i zwycięstwa nad śmiercią.

Chleb - we wszystkich kulturach jest gwarantem pomyślności i dobrobytu. W tradycji chrześcijańskiej to przede wszystkim symbol Ciała Chrystusa. Niegdyś do koszyczka wkładano specjalnie w tym celu wypieczony cały bochenek, obecnie wystarczy choćby kromka.

Kiełbasa (wędlina) - od XIX w. zapewnia płodność, zdrowie oraz dostatek. Niegdyś pokarmy mięsne były dobrem luksusowym, dlatego uznawano je za przejaw bogactwa.

Babka (ciasto) - upieczone w domu i włożone do koszyczka miało świadczyć o umiejętnościach kulinarnych pani domu.

Sól - chroni przed zepsuciem i odstrasza wszelkie zło. Jest symbolem życia, oczyszczenie i prawdy.

Baranek - niegdyś formowany z masła, obecnie w postaci cukrowej lub czekoladowej figurki z chorągiewką z napisem Alleluja - symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa. Obecnie oprócz baranka można znaleźć w koszyczkach figurki innych zwierząt - zająca, kaczuszki, kogucika czy kurczątka.

Chrzan - w tradycji ludowej symbolizował siłę fizyczna i dobre zdrowie. Jako dodatek do innych pokarmów miał wzmacniać ich właściwości.

Ser (ja nie miałam w koszyczku) - jako produkt odzwierzęcy gwarantował dobre zdrowie i rozwój domowej trzody. Symbolizuje przyjażń między człowiekiem i siłami przyrody.

No i na końcu:

Koszyczek - zgodnie z tradycją powinien być wiklinowy, ze słomy, a nawet splecinych korzeni jałowca. Niegdyś na Pomorzu wykonywano ręcznie koszyki w kształcie półmisków. Dno wysciełano sianem, mchem albo rzeżuchą. Pokarmy przykrywano serwetka, często ręcznie haftowaną:)

 

 
1 , 2